Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci z Legnicy odzyskali skradzione auto i zatrzymali złodzieja

Data dodania: 13 sierpnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Kryminalni Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu legnickiej komendy w ciągu niespełna doby odzyskali skradziony samochód marki Peugeot i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież. 25-latek był również poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Po zakończonych czynnościach zostanie przetransportowany do zakładu karnego, gdzie „odsiedzi” kilka miesięcy za popełnione przestępstwa.

Do kradzieży Peugeota doszło pomiędzy 10 a 11 sierpnia br., w Legnicy na ulicy Wrocławskiej.  Kiedy właściciel pojazdu zorientował się, że nie ma samochodu, natychmiast zgłosił kradzież na Policję.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu błyskawicznie przystąpili do poszukiwania pojazdu oraz osób odpowiedzialnych za jego kradzież. W wyniku intensywnej pracy ustalili miejsce, w którym złodziej pozostawił samochód. Po kilkugodzinnej obserwacji, kryminalni zauważyli w pobliżu wytypowanego miejsca dobrze im znanego mężczyznę. Sprawca wpadł w przygotowaną zasadzkę w momencie, gdy próbował wejść do garażu.

Zatrzymanym okazał się być 25-letni mieszkaniec Legnicy.

Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach wyszło na jaw, że jest poszukiwany celem odbycia kary 5 miesięcy pozbawiania wolności za inne przestępstwa.

Legniczanin trafił prosto do policyjnego aresztu. Po usłyszeniu zarzutu, zostanie przetransportowany do zakładu karnego, gdzie "odsiedzi" zaległą karę. Skradzione auto wróciło już do właściciela. Za kradzież z włamaniem mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawiania wolności.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Jagoda Ekiert
tel. 504 – 798 – 649