Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci z Komisarzem Lwem odwiedzili przedszkolaków - „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny”

Data dodania: 24 września 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Trzebnica

Policjanci z Trzebnicy spotkali się z dziećmi z Przedszkola w Ujeźdźcu Wielkim w ramach ogólnopolskiej akcji prewencyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny”. Maluchy podczas rozmów z funkcjonariuszami wysłuchały m.in. cennych wskazówek dotyczących prawidłowego poruszania się po drogach. Wszystkie przedszkolaki miały też okazję przywitać się i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z maskotką dolnośląskiej Policji - Komisarzem Lwem.

W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny”, policjanci z trzebnickiej drogówki spotkali się z przedszkolakami w Ujeźdźcu Wielkim. Funkcjonariusze przypomnieli dzieciom o zasadach bezpieczeństwa w domu, podczas drogi do szkoły oraz w samej szkole. Funkcjonariusze rozmawiali też na temat bezpiecznych zabaw, a także kontaktu z osobą obcą.
 
Maluchy z chęcią obejrzały policyjny radiowóz i w asyście Komisarza Lwa uczyły się przechodzić prawidłowo przez pasy.
 
W trakcie spotkania policjanci przekazywali także kalendarze będące głównym narzędziem akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny”, zaprojektowane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, w których zaznaczone zostały daty m.in. określające poszczególne zagadnienia z obszaru bezpieczeństwa.
 
Dla dzieci atrakcją było także spotkanie z maskotką dolnośląskiej Policji - Komisarzem Lwem.
 
asp. szt. Łukasz Dutkowiak
 
Źródło: KPP w Trzebnicy
asp. szt. Piotr Dwojak
tel. 694-438-826

 

Galeria