Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci z Irlandii na Dolnym Śląsku w ramach International Police Association

Data dodania: 7 września 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Dwie funkcjonariuszki z Irlandii, w ramach międzynarodowej wymiany policjantów IPA Placement Programme, przez kilkanaście dni będą zapoznawać się i przyglądać pracy dolnośląskich policjantów rożnych jednostek i komórek organizacyjnych. Swój pobyt rozpoczęły od spotkania w dniu dzisiejszym z szefem dolnośląskiej Policji nadinsp. Tomaszem Trawińskim.

Podczas wizyty na Dolnym Śląsku, policjantki będą miały okazję m.in. zwiedzić historyczny budynek, w którym znajduje się siedziba Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i zapoznać się ze strukturą jednostki, wyposażeniem oraz podstawowymi zadaniami, realizowanymi przez poszczególne komórki organizacyjne dolnośląskiej Policji.

Spotkają się m.in. z funkcjonariuszami Sztabu Policji, Laboratorium Kryminalistycznego, Zespołu ds. Ochrony Praw Człowieka, wrocławskich komisariatów, Oddziału Prewencji Policji i Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji we Wrocławiu, Techniki Kryminalistycznej, służby dyżurnej, a także z dzielnicowymi i funkcjonariuszami komisariatów górskich.

Policjantki z Irlandii będą także towarzyszyć dolnośląskim funkcjonariuszom w roli obserwatorów w zabezpieczeniu meczu piłki nożnej reprezentacji Polski, która za kilka dni we Wrocławiu rozegra mecz towarzyski właśnie z reprezentacją Irlandii.

Funkcjonariuszki spotkają się też z przedstawicielami policji konnej podczas III Międzynarodowych Zawodów Patroli Konnych na Torze Wyścigów Konnych rozgrywanych we Wrocławiu. Pobyt irlandzkich policjantek, umożliwiający wymianę doświadczeń, zorganizowany został przez Region IPA Wrocław przy wsparciu dolnośląskiej Policji.

asp. szt. Paweł Petrykowski