Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci z bolesławieckiej komendy przygotowują uczniów do bezpiecznych wakacji

Data dodania: 14 maja 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Bolesławiec

Dużymi krokami zbliżają się wakacje. Jest to czas odpoczynku i zabawy przede wszystkim dla dzieci i młodzieży. Dlatego jak co roku bolesławieccy policjanci spotykają się z uczniami i przypominają podstawowe zasady, o których należy pamiętać podczas wypoczynku, a także zwracają uwagę na różne zagrożenia. Spotkania realizowane są w ramach akcji ,,Kręci mnie bezpieczeństwo''.

W Centrum Integracji Orzeł w Bolesławcu rozpoczęły się pierwsze spotkania policjantów z młodzieżą, na których poruszane są tematy dotyczące bezpieczeństwa w okresie letnim. W prelekcji uczestniczyło około 460 uczniów z Gimnazjum Samorządowego nr 2 w Bolesławcu.

Funkcjonariusze zwrócili szczególną uwagę na zachowanie ostrożności podczas wypoczynku nad wodą, ostrzegając przed kąpielami w miejscach niedozwolonych. Ponadto podkreślono, aby właściwie zabezpieczać swoje mienie, a także nie brać na kąpieliska wartościowych przedmiotów, jeżeli nie jest to konieczne.

Policjanci dużą uwagę skupili także na zasadach ruchu drogowego, ze szczególnym uwzględnieniem przepisów o pieszych i rowerzystach. Tradycyjnie przypomniano również, jak należy postępować w przypadku kontaktu z osobą nieznajomą, a także uczulali, aby rozsądnie korzystać z portali internetowych oraz różnego rodzaju komunikatorów. Dodatkowo młodzież została poinformowana, że zachowania zabronione pociągają za sobą także konsekwencje prawne i każda niewłaściwa decyzja może mieć wpływ na ich przyszłość.

W czasie spotkania został wyświetlony film edukacyjny z udziałem ratowników WOPR w Bolesławcu. Na koniec młodzież podziękowała brawami za cenne wskazówki, zaś policjanci życzyli udanych, bezpiecznych wakacji.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Bolesławcu
sierż. Marta Kubiak
tel. 600 – 266 – 990

 

 

Galeria