Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci z Boguszowa - Gorc uratowali mężczyznę

Data dodania: 13 czerwca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Dzięki profesjonalnym i szybkim działaniom funkcjonariusze Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach uratowali życie zdesperowanego mężczyzny, który próbował popełnić samobójstwo. Pomimo iż mężczyzna nie chciał przekazać pracownikowi Centrum Ratownictwa Medycznego informacji, gdzie się znajduje, policjanci odnaleźli rannego w piwnicy jednego z budynków, udzielili mu pierwszej pomocy i ostatecznie przekazali wezwanemu na miejsce zespołowi pogotowia ratunkowego.

33-letni mężczyzna około godziny 14:00 telefonicznie poinformował Centrum Powiadamiania Ratunkowego o tym, że zamierza popełnić samobójstwo i właśnie podcina sobie żyły. Nie podał jednak aktualnego miejsca pobytu. Dla zaalarmowanych o zdarzeniu i zaangażowanych w akcję poszukiwawczą funkcjonariuszy liczyła się każda sekunda. Najcenniejsze w takim przypadku jest przecież ludzkie życie. Wstępne ustalenia doprowadziły policjantów na jedną z ulic w Boguszowie-Gorcach. Tam też funkcjonariusze w piwnicy jednego z budynków znaleźli rannego mężczyznę. Posiadła on rany cięte nadgarstka, co stwarzało realne zagrożenie dla jego życia.

Boguszowscy policjanci udzielili poszkodowanemu pierwszej pomocy medycznej i wezwali zespół ratownictwa medycznego, który przewiózł zdesperowanego 33-latka do szpitala. Jak się chwilę później okazało mieszkaniec Boguszowa - Gorc był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Wałbrzychu.

Dzięki profesjonalnym działaniom policjantów jego życiu nie zagrażało już niebezpieczeństwo.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. (74) 842-04-85