Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci wskoczyli do lodowatej wody i w ostatniej chwili uratowali tonącą kobietę, która znajdowała się już pod lustrem wody

Data dodania: 26 lutego 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Dolny Śląsk

Narażając własne życie, policjanci wskoczyli do wody ratując życie tonącej kobiety, która wcześniej poinformowała swoją znajomą o zamiarze odebrania sobie życia. Dzięki zgłoszeniu od zatroskanej koleżanki i natychmiastowo wszczętym działaniom poszukiwawczym, zakończonym bohaterską akcją ratowniczą przeprowadzoną przez funkcjonariuszy, uratowane zostało ludzkie życie.

25 lutego br. około godziny 11:30 funkcjonariusze wrocławskich oddziałów prewencji pełniący służbę na terenie wrocławskiej Leśnicy otrzymali od dyżurnego tamtejszego komisariatu informację o osobie, która planuje targnąć się na swoje życie. Jak wynikało ze zgłoszenia otrzymanego w tej sprawie chwilę wcześniej przez dyżurnego, zdesperowana kobieta o swoim zamiarze poinformowała znajomą mówiąc jej, że udaje się nad pobliskie stawy. Dzięki szybkiemu telefonowi od zatroskanej losem koleżanki zgłaszającej, policjanci mogli niezwłocznie rozpocząć działania poszukiwawcze.

Sprawdzając okolice zbiorników wodnych, funkcjonariusze jednocześnie weryfikowali zgromadzone informacje dotyczące możliwych miejsc, w które mogła udać się poszukiwana. W pewnym momencie zauważyli w odległości kilku metrów od brzegu jednego ze zbiorników wodnych, tonącą kobietę. Poszkodowana machała rękoma i nie była już w stanie utrzymać się na powierzchni wody przez ciężkie, namoczone ubrania. Policjanci nie czekając ani chwili w pełnym umundurowaniu wbiegli do wody i zaczęli płynąć w kierunku kobiety. Sytuacja stawała się coraz bardziej dramatyczna - poszkodowana przestała się ruszać, a jej głowa zaczynała znikać pod taflą wody. Gdy już była w ich rękach, zaczęli holować ją do brzegu, by po chwili - przy pomocy pozostałych funkcjonariuszy - wyciągnąć ją na brzeg. Tam rozpoczęli natychmiast działania ratownicze doprowadzając do udrożnienia jej dróg oddechowych. Kobieta w pewnym momencie złapała oddech i zaczęła wykaszliwać resztę wody.

Policjanci przenieśli następnie poszkodowaną do radiowozu i opiekowali się nią do czasu przybycia pogotowia, zapewniając jej ciepłe okrycie i cały czas monitorując funkcje życiowe.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KWP Wrocław

 

Powiązane wiadomości