Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci weszli do wody i wyciągnęli z rzeki nietrzeźwego mężczyznę

Data dodania: 14 lutego 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Oława

Oławscy policjanci, jako pierwsi udzielili pomocy nietrzeźwemu mężczyźnie, który wpadł do rzeki przy ul. Strzelnej na terenie miasta. Poszkodowany próbował sam wydostać się na ląd, jednak bezskutecznie. Funkcjonariusze po wejściu do wody wyciągnęli go z rzeki i udzielili niezbędnej pomocy przed przyjazdem ratownictwa medycznego. Na szczęście nie doszło do tragedii.

12 lutego br. przed godziną 19.00 dyżurny oławskiej Policji otrzymał zgłoszenie o tonącym człowieku w rzece przy ul Strzelnej. Funkcjonariusz pilnie powiadomił wszystkie służby ratownicze i wysłał na miejsce patrol policjantów. Jak się okazało funkcjonariusze dotarli na miejsce zdarzenia jako pierwsi. Osoby przyglądające się całemu zajściu wskazały policjantom dokładnie miejsce. Funkcjonariusze błyskawicznie dotarli do mężczyzny leżącego twarzą w wodzie i natychmiast podjęli czynności ratujące życie.

Policjanci podnieśli mężczyznę i pomogli mu wydostać się na brzeg. Przemoczonego, na szczęście przytomnego, 36-letniego mieszkańca Oławy funkcjonariusze okryli kocem termicznym i udzielili mu pierwszej pomocy do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego.

Jak się okazało mężczyzna był nietrzeźwy. Powiedział, że chciał umyć ręce i twarz, po czym stracił równowagę i wpadł twarzą do wody. Po przyjeździe ratowników medycznych poszkodowany został przewieziony do szpitala.

Policjanci apelują do mieszkańców, aby pamiętali, że koryto rzeki nawet wypełnione tylko częściowo może okazać się niebezpieczne i zdradliwe.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Oławie
podinsp. Alicja Jędo
tel. 605-316-497