Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych

Data dodania: 12 grudnia 2016 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Niewątpliwie każda okazja do spotkania z policjantami sprawia, że dzieci mają okazję nie tylko ku temu, aby utrwalić doskonale już znane zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, ale i przyswoić nowe informacje z zakresu prewencji kryminalnej. Tym razem jedna z funkcjonariuszek Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy gościła w Szkole Podstawowej nr, 20 jako jurorka w konkursie pn. „Jestem wzorowym pieszym”. W trakcie tej wizyty policjantka przeprowadziła także prelekcję dla uczniów udzielając im dodatkowych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa na drodze i nie tylko.

2 grudnia br. funkcjonariuszka Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy została zaproszona przez Dyrekcję Szkoły Podstawowej nr 20 w Legnicy do udziału w jury konkursu pn. „Jestem wzorowym pieszym”. Policjantka, na co dzień realizuje zadania na rzecz bezpieczeństwa na drogach i nie trudno zatem domyślić się, że przeprowadzona przez nią przy okazji prelekcja dla dzieci dotyczyła właśnie tej tematyki. Uczniowie podczas rozmów z funkcjonariuszką wykazywali się dużą wiedzą dotyczącą ruchu pieszych i bezpieczeństwa na drodze.

W trakcie spotkania wyłoniono najlepszą drużynę biorącą udział w konkursie. Byli to uczniowie z klasy Ia i klasy 0, na drugim miejscu uplasowali się uczniowie z klasy Ic i klasy 0, a na trzecim uczniowie z klasy Ib i klasy 0.

Policjantka podczas wizyty przypomniała też dzieciom o najważniejsze kwestie dotyczące bezpieczeństwa, ale i zachęcała je do noszenia odblasków. Jak wszyscy wiemy bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy też od nas samych. Czasami wystarczy niewiele, aby znacznie wpłynąć na jego poprawę np. nosząc elementy odblaskowe.

Funkcjonariuszka uświadamiała najmłodszych, że bez względu na to, czy poruszają się poboczem, chodnikiem, czy jezdnią, odblaski powinny nosić zawsze. Dzięki temu małemu elementowi, kierowca, który jedzie po zmroku, już ze znacznej odległości zauważy dziecko, zmniejszając tym samym ryzyko wypadku.

Aby zaszczepić wśród uczniów modę na noszenie odblasków, na zakończenie spotkania sierż. szt. Jagoda Jarmakowicz wręczyła każdemu dziecku element odblaskowy.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Iwona Król-Szymajda
tel. 504-798-649

 

 

Galeria