Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci w trosce o bezpieczeństwo na drogach

Data dodania: 22 września 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Oława

Dolnośląscy policjanci dbając o bezpieczeństwo na drogach naszego województwa prowadzą wiele akcji i kampanii społecznych, które mają na celu zwrócenie uwagi na zagrożenia jakie mogą powodować osoby niestosujące się do przepisów. Kilka dni temu obchodzony był Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach. W związku z prowadzonymi dwudziestoczterogodzinnymi działaniami EDWARD 2018 mającymi na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Oławie przygotowali działania informacyjno-edukacyjne, do udziału w których zaproszono młodzież z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Oławie.

Podczas tego wydarzenia odbył się pokaz ratownictwa medycznego wykonany przez Zespół Pogotowia Ratunkowego. Wykorzystując symulator zderzeń uczestnicy mieli okazję przekonać się jakie zagrożenie niesie za sobą brak zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Ponadto uczniowie korzystając z zaprezentowanych alkogogli mieli możliwość doświadczyć jakie zagrożenia wynikają z upośledzenia zmysłów występującego po spożyciu alkoholu. Młodzi ludzie mogli również nauczyć się jak prawidłowo przeprowadzić resuscytację krążeniowo – oddechową.

Osoby zainteresowane tym przedsięwzięciem otrzymały odblaski oraz materiały informacyjne pokazujące różne aspekty bezpieczeństwa oraz promujące Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Z całości wydarzenia został nagrany spot promujący bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Celem akcji jest uświadomienie wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, że każdy z nas ma realny wpływ na bezpieczeństwo w myśl idei - MAŁE DZIAŁANIA PROWADZĄ DO DUŻYCH ZMIAN.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Oławie
podinsp. Alicja Jędo
tel. 605-316-497

 

Działania EDWARD - KPP Oleśnica

Działania EDWARD - KPP Lubin

 

 

 

Galeria