Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci w trosce o bezpieczeństwo na drodze

Data dodania: 28 lutego 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Góra Bolesławiec

Policjanci z powiatu bolesławieckiego i górowskiego przeprowadzili działania kontrolne mając na uwadze bezpieczeństwo na drodze. Niestety na blisko 150 skontrolowanych, prawie 120 kierujących złamało przepisy dotyczące dozwolonej prędkości. Przykładem nieodpowiedniego zachowania jest pewna mieszkanka gminy Góra, która w ciągu dwóch godzin, dwa razy przekroczyła dozwoloną prędkość. Funkcjonariusze apelują o rozsądną oraz ostrożną jazdę. Pamiętajmy jadąc z prędkością o kilka kilometrów mniej, możemy uratować czyjeś życie.

Zmierzając do poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego policjanci m. in. górowskiej i bolesławieckiej komendy przeprowadzili na terenie swoich powiatów działania prewencyjno – kontrolne dotyczące poprawy bezpieczeństwa na drodze. Głównym celem tego przedsięwzięcia była kontrola przestrzegania ograniczeń prędkości, stanu trzeźwości kierujących oraz zdecydowane reagowanie na inne wykroczenia popełniane przez kierujących i pieszych.

Podczas tej akcji na terenie powiatu bolesławieckiego policjanci skontrolowali prawie 120 kierujących pojazdami. W związku z popełnionymi wykroczeniami funkcjonariusze wystawili 107 mandatów karnych. Niestety zdecydowana większość, bo prawie 100 zakończyła się mandatem z uwagi na przekroczoną prędkość.

Mundurowi przebadali na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu blisko 367 kierujących. Na szczęście żaden z badanych nie zdecydował się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. W trakcie trwania akcji funkcjonariusze wykorzystali wszystkie dostępne urządzenia do rejestracji i badania prędkości kierujących.

Z kolei na terenie powiatu górowskiego skontrolowano prawie 30 pojazdów. Funkcjonariusze ujawnili ponad 20 wykroczeń. Kierujący zostali ukarani mandatami karnymi, w tym 19 za przekroczenie prędkości. Wobec jednej osoby policjanci skierowali wniosek o ukaranie do sądu rejonowego. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 1 osobę poszukiwaną. Jak pokazała akcja czasami jeden mandat nie wystarczy. Przykładem jest mieszkanka gminy Góra, która w ciągu dwóch godzin, dwukrotnie przekroczyła dozwoloną prędkość. 39-latka została zatrzymana w miejscowości Wroniniec jadąc z prędkością 68 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. Niecałe dwie godziny później kierująca została zatrzymana w miejscowości Jastrzębia, gdzie przekroczyła dozwoloną prędkość o 28 km/h. W obu przypadkach została ukarana mandatem. Jej konto powiększy się również o 6 punktów karnych.

Policjanci apelują o rozsądną i bezpieczną jazdę. Jadąc z prędkością o kilka kilometrów mniej, możemy uratować czyjeś życie.

Źródło: KPP w Górze i KPP w Bolesławcu

nadkom. Krzysztof Zaporowski