Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” uświadamiali dzieciom jak dbać o własne bezpieczeństwo na drodze i jak ważną rolę spełniają odblaski

Data dodania: 10 października 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

W ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok”, działań prewencyjnych pn. „Bezpieczna droga do szkoły” oraz akcji „Świeć przykładem” jeleniogórscy policjanci spotkali się z dziećmi ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jeleniej Górze, aby porozmawiać o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. W ramach spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali od funkcjonariuszy odblaski, które zwiększą ich widoczność na drodze.

W spotkaniu, podczas którego uczestnicy mieli okazję zapoznać się z teoretycznymi zagadnieniami dotyczącymi bezpieczeństwa oraz z ich praktycznym wykorzystaniem, udział wzięły dzieci wraz z opiekunami. Policjanci przypomnieli najmłodszym zasady z zakresu szeroko pojętego ruchu drogowego m.in. reguły poruszania się po jezdni (pieszo, ale również rowerem), właściwego zachowania się podczas zabaw na świeżym powietrzu- szczególnie w pobliżu drogi, a także jak postępować wobec osób obcych.

Po zapoznaniu dzieci z zasadami bezpiecznego przemieszczania się po drodze i w jej otoczeniu, funkcjonariusze ćwiczyli wraz z nimi prawidłowe przechodzenie przez jezdnię w kilku wariantach (przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną, bez sygnalizacji świetlnej oraz w przypadku kierowania ruchem przez policjanta).

Szczególną uwagę mundurowi zwrócili na obowiązek noszenia przez pieszych elementów odblaskowych, gdy poruszają się po zmroku poza obszarem zabudowanym. Nawet najprostsza opaska odbijająca światło z samochodowych reflektorów,może ocalić życie. Funkcjonariusze apelowali również o noszenie odblasków w miejscach, gdzie przepisy tego nie nakazują, ale podpowiada to zdrowy rozsądek, czyli na wszelkich nieoświetlonych odcinkach dróg.

Po zapoznaniu dzieci z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze i w jej otoczeniu policjanci rozdali najmłodszym odblaski.

sierż. szt. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 – 580 – 490

 

Galeria