Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci w ostatniej chwili uratowali kobietę

Data dodania: 13 lutego 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Kłodzko

Funkcjonariusze z powiatu kłodzkiego uratowali 47-letnią kobietę, która próbowała targnąć się na swoje życie. Do zdarzenia doszło w jednym z prywatnych mieszkań. Gdy policjanci weszli do środka kobieta była już nieprzytomna. Natychmiastowa reakcja i podjęte działania doprowadziły do przywrócenia jej funkcji życiowych.

Wczoraj po godzinie 22:00 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku otrzymali zgłoszenie o kobiecie, która w jednym z budynków mieszkalnych na terenie powiatu, może próbować popełnić samobójstwo. Funkcjonariusze niezwłocznie pojechali pod wskazany adres.

Po natychmiastowej interwencji w jednym z pomieszczeń policjanci odnaleźli wiszącą na pasku kobietę. Natychmiast ruszyli na z pomocą i ściągnęli pętlę zaciśniętą na jej szyi. Ponieważ kobieta nie dawała oznak życia, funkcjonariusze rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową.

W tym samym czasie wezwano specjalistyczną pomoc. Po kilku minutach przyjechali na miejsce ratownicy medyczni, którzy przejęli kobietę. W wyniku podjętych czynności przez policjantów, a następnie ratowników przywrócono funkcje życiowe. Została ona zabrana do szpitala pod opiekę lekarską.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KPP w Kłodzku
podinsp. Wioletta Martuszewska
tel. 606-754-529