Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci w czasie wolnym od służby zatrzymali sprawców pobicia i kradzieży sklepowej

Data dodania: 2 maja 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Oława

Funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Oławie w czasie wolnym od służby zatrzymał sprawcę pobicia, do którego doszło w okolicach dworca PKP na terenie miasta. W innej sytuacji drugi policjant będąc po służbie zatrzymał nieletniego sprawcę kradzieży sklepowej. Funkcjonariusz przy nastolatku znalazł głośniki bezprzewodowe, które ten ukradł niedługo przed zatrzymaniem. Za wzorową i godną naśladowania postawę, Komendant Powiatowy Policji w Oławie nadkom. Paweł Urbańczyk wyróżnił obu policjantów.

W ubiegłym tygodniu, funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Oławie wykazał się refleksem i czujnością, czego wynikiem było zatrzymanie złodzieja. Policjant będąc w czasie wolnym od służby, zauważył młodego mężczyznę biegnącego z kartonowymi pudełkami w bliżej nieokreślonym kierunku. Funkcjonariusz rozpoznał w nim młodzieńca, który wcześniej miał problemy z prawem. Postanowił sprawdzić, czy tym razem nieletni nie wplątał się w jakieś kłopoty. Policjant pobiegł za nim. Chłopak zauważył funkcjonariusza i podjął ucieczkę. Zachowanie nieletniego utwierdziło policjanta w przekonaniu, że ponownie złamał on prawo. Funkcjonariusz po krótkim pościgu zatrzymał nieletniego. Ujawnił przy nim bezprzewodowe głośniki, skradzione przez chłopaka w jednym z oławskich marketów. Dodatkowo okazało się, że 17-latek jest poszukiwany przez młodzieżowy ośrodek wychowawczy, w którym zgodnie z decyzją sądu powinien aktualnie przebywać. Funkcjonariusz wezwał patrol, który przejął sprawcę. Głośniki zwrócono właścicielowi.

W piątek 27 kwietnia br., około godz. 14.40 inny policjant z oławskiej komendy w czasie wolnym od służby, będąc w okolicy dworca PKS w Oławie, rozpoznał sprawcę pobicia mężczyzny, do którego doszło 20 kwietnia br. przy dworcu PKP w Oławie. Funkcjonariusz błyskawicznie skontaktował się z dyżurnym Policji, poinformował go o swoich ustaleniach. Policjant podjął dalsze czynności, poszedł za sprawcą który wszedł do jednego ze sklepów. Po wyjściu mężczyzny, funkcjonariusz podjął wobec niego czynności służbowe okazując legitymację służbową. Następnie zatrzymał go podając mu wcześniej przyczynę. Policjantowi pomocy udzielił patrol wysłany przez dyżurnego. Mężczyzna został doprowadzony do jednostki, gdzie podjęto z nim dalsze czynności procesowe.
Komendant Powiatowy Policji w Oławie, nadkom. Paweł Urbańczyk, w uznaniu za wzorowo wykonywane obowiązki, przyznał policjantom nagrody motywacyjne, które wręczył im w podczas uroczystej odprawy służbowej.

asp. szt. Wojciech Jabłoński
Źródło: KPP w Oławie
podinsp. Alicja Jędo
tel. 605-316-497

 

Galeria