Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci uratowali z wody wyziębionego mężczyznę

Data dodania: 30 listopada 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Wrocławscy policjanci po godzinie 2.00 otrzymali zgłoszenie od jednego z mieszkańców, który przy moście Sikorskiego zauważył człowieka w wodzie. Na miejsce natychmiast pojechał znajdujący się najbliżej patrol. Funkcjonariusze od razu podjęli działania poszukiwawcze, a chwilę później ratunkowe i wyciągnęli mężczyznę z Odry. Następnie trafił pod opiekę lekarzy.

Interwencję policjanci podjęli nocą i było bardzo ciemno, musieli chwilę przeszukiwać brzeg Odry, aby odnaleźć mężczyznę. Świadek dzwoniąc tuż po godzinie 2.00 powiedział tylko, że widział osobę, która wpadła do rzeki w okolicy mostu Sikorskiego.

Funkcjonariusze wiedzieli, że muszą działać bardzo szybko z uwagi na niskie temperatury, nie mając zbyt wiele czasu. Kilka minut później funkcjonariusze zauważyli znajdującego się w wodzie mężczyznę. Natychmiast rozpoczęli czynności ratunkowe i wyciągnęli go na brzeg. Następnie udzielili 20-latkowi pierwszej pomocy przedmedycznej wzywając jednocześnie pogotowie ratunkowe. Mężczyzna był bardzo wystraszony i mocno przemarznięty. Policjantom, którzy go uratowali, nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć w jaki sposób znalazł się w wodzie. Z objawami hipotermii został przewieziony do szpitala i tam udzielono mu dalszej pomocy medycznej.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KMP we Wrocławiu
asp. szt. Łukasz Dutkowiak
tel. 693 – 403 - 817

 

Powiązane wiadomości