Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci uratowali osobę bezdomną przed zamarznięciem

Data dodania: 20 marca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Głogów

Policjanci z Głogowa po raz kolejny pomogli osobie w związku z panującymi warunkami atmosferycznymi. W nocy z soboty na niedzielę funkcjonariusze interweniowali w sprawie 40-latka, który spędzał noc na terenie miasta. Mężczyzna w stanie nietrzeźwości spał na betonowej posadzce, pod zamarzniętymi kołdrami. Temperatura tej nocy spadła dziesięć stopni poniżej zera. Na szczęście interwencja policjantów zapobiegła ewentualnej tragedii.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie, kolejny raz udzielali pomocy osobie bezdomnej. Informację o osobie przebywającej w potrzebie, patrol uzyskał od innego bezdomnego. Policjanci natychmiast udali się pod wskazane miejsce . Tam zastali mężczyznę, który spał na betonowej posadzce. Był on przykryty kołdrami, które zdążyły już zamarznąć. Okazało się, że 40-latek był nietrzeźwy. W związku z tym funkcjonariusze przewieźli mężczyznę do izby wytrzeźwień. Tej nocy w Głogowie temperatura spadła dziesięć stopni poniżej zera.

Głogowscy policjanci interweniowali tej zimy w podobnych przypadkach już ponad 70 razy, przewożąc osoby bezdomne do miejsc, gdzie udzielono im pomocy.
Policjanci przez cały okres zimy prowadzą działania związane z pomocą osobom bezradnym oraz bez stałego miejsca zameldowania. Funkcjonariusze sprawdzają wiele razy w ciągu doby miejsca ich przebywania, reagując na każdą sytuację w której zagrożone jest zdrowie bądź życie ludzkie.

nadkom. Krzysztof Zaporowski

Źródło: KPP w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604-904-452

 

Powiązane wiadomości