Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci uratowali mężczyznę, który chciał skoczyć z dachu budynku

Data dodania: 7 maja 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Świdnica

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy uratowali mężczyznę, który próbował targnąć się na własne życie. 36-latek chciał skoczyć z dachu 4-piętrowego budynku. Policjanci w ostatniej chwili zdążyli chwycić desperata i sprowadzić go w bezpieczne miejsce. Mężczyzna został oddany pod opiekę lekarzy. Szybka i zdecydowana akcja funkcjonariuszy zapobiegła tragedii.

W ubiegłym tygodniu oficer dyżurny świdnickiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie, że na jednym z dachów budynku w Świdnicy przebywa młody mężczyzna, który chce skoczyć. Na miejsce natychmiast skierowano patrol. Kiedy funkcjonariusze dotarli pod wskazany adres niezwłocznie pobiegli na dach nieruchomości. Policjanci zauważyli siedzącego na krawędzi mężczyznę, który nagle zaczął się podnosić i przechylać poza obręb budynku, chcąc skoczyć.

Funkcjonariusze bez wahania ruszyli w jego kierunku i w ostatnim momencie złapali mężczyznę, po czym sprowadzili go w bezpiecznie miejsce. Okazało się, że 36-latek był pod wyraźnym działaniem alkoholu. Badanie wykazało ponad 2 promile. Mężczyzna został oddany pod opiekę lekarzy.

Dzięki szybkiemu i zdecydowanemu działaniu świdnickich policjantów życie młodego mężczyzny zostało uratowane.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Świdnicy
sierż. Magdalena Ząbek
tel. 607-317-642

 

Powiązane wiadomości