Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci uratowali ludzkie życie - wykorzystując moment ściągnęli z okna mężczyznę chcącego skoczyć z wysokiej kondygnacji

Data dodania: 5 sierpnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Policjanci z Wałbrzycha dzięki szybkiemu i profesjonalnemu działaniu uratowali życie zdesperowanego mężczyzny, który chciał popełnić samobójstwo. Wykorzystując moment nieuwagi mieszkańca ściągnęli go z okna korytarza znajdującego się na wysokiej kondygnacji budynku mieszkalnego, a następnie po udzieleniu pierwszej pomocy przekazali przybyłym na miejsce ratownikom medycznym.

Wałbrzyscy funkcjonariusze usłyszeli od dyżurnego swojej jednostki o próbie samobójczej, jaką może podjąć jeden z mieszkańców. Niezwłocznie udali się na miejsce w okolice budynku przy ustalonej ulicy. Po przyjeździe zauważyli mężczyznę siedzącego na oknie korytarza pomiędzy 9 a 10 piętrem z nogami zwisającymi na zewnątrz. Policjanci ustalili, że chce on wyskoczyć z okna z powodu problemów osobistych. Szybko weszli na 9 piętro klatki schodowej, wykorzystali moment nieuwagi zdesperowanego 33-latka i używając siły fizycznej zdjęli go z okna, wciągnęli do wnętrza budynku, a następnie udzielili pierwszej pomocy.

Od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu. Okazało się, że miał ponad 2,5 promila w organizmie. 33-latkiem zajęli się specjaliści z zespołu ratownictwa medycznego, którzy przybyli na miejsce. Dzięki szybkiej i sprawnej reakcji policjantów uratowane zostało ludzkie życie.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Wałbrzychu
mł. asp. Marcin Świeży
tel. (74) 842-04-85