Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci uratowali kobietę, która chciała odebrać sobie życie

Data dodania: 7 marca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Lubań

Świeradowscy policjanci otrzymali informację o kobiecie, która prawdopodobnie chce popełnić samobójstwo. Podjęto natychmiastowe działania celem ustalenia miejsca gdzie może się znajdować. Na szczęście funkcjonariusze zdążyli na czas. Policjanci w ostatniej chwili podbiegli do kobiety i ściągnęli jej sznur z szyi. Pokrzywdzona została objęta opieką lekarską.

Funkcjonariusze z powiatu lubańskiego zlokalizowali rejon, z którego dzwoniła zdesperowana kobieta. Tam natychmiast zostały skierowane patrole w celu jak najszybszego odnalezienia jej i udzielenia natychmiastowej pomocy.

Napotkany przy drodze mężczyzna oświadczył, iż widział osobę dziwnie się zachowującą. Następnie wskazał kierunek w którym się oddaliła. Dobiegając na miejsce policjanci dostrzegli stojącą między drzewami kobietę, która zaciskała na szyi sznur. Desperatka na widok funkcjonariuszy wpadła w histerię. Policjanci pobiegli do niej i ściągnęli z szyi sznur. Kiedy kobieta już się uspokoiła opowiedziała funkcjonariuszom o swoich problemach osobistych.

Poinformowała ich o tym, dlaczego chciała targnąć się na swoje życie.

Wezwani na miejsce ratownicy medyczni przewieźli pokrzywdzoną na konsultacje lekarską. Bardzo szybka i profesjonalnie przeprowadzona akcja zapobiegła tragedii.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Lubaniu
st. asp. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
tel. 660-402-169