Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci ujawnili nielegalne automaty do gier

Data dodania: 28 lutego 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Kłodzko

Wspólne działania policjantów oraz funkcjonariuszy Urzędu Celnego z Kłodzka doprowadziły do zabezpieczenia na terenie powiatu kolejnych nielegalnych automatów do gier hazardowych. Ich właścicielom grozi kara grzywny łącznie 300 tys. zł. oraz kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Działania funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku oraz z Urzędu Celnego w Kłodzku zajmujących się zwalczaniem przestępstw o charakterze gospodarczym na terenie powiatu, doprowadziły do ujawnienia nielegalnych automatów do gier.

Mundurowi skontrolowali na terenie powiatu kilka lokali. W wyniku przeprowadzonych czynności policjanci zabezpieczyli automaty do gier. Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest specjalna koncesja.

Zarekwirowane automaty zostały przekazane funkcjonariuszom służby celnej, którzy będą prowadzić dalsze postępowanie w przedmiotowej sprawie. Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wys. 100 tys. zł od jednej maszyny. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym są one umieszczane. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Kłodzku
podinsp. Wioletta Martuszewska