Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci udowodnili mężczyźnie 9 kradzieży biżuterii na tzw. ,,zrywkę’’

Data dodania: 30 maja 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Do aresztu trafił mężczyzna, podejrzany o kradzieże damskich łańcuszków. Policjanci pracując nad tą sprawą potwierdzili, że okradał głównie osoby starsze znajdujące się w miejscach mało uczęszczanych, a później uciekał na rowerze. Swój łup ważył w domu i sprzedawał przygodnie napotkanym osobom. Funkcjonariusze udowodnili mężczyźnie 9 kradzieży biżuterii na tzw. „zrywkę”. Był już wcześniej karany i teraz decyzją sądu, na bazie zgromadzonych materiałów został skazany na 2 lata pozbawienia wolności.

Na terenie wrocławskiego śródmieścia funkcjonariusze cykliczne otrzymywali informację o kradzieżach kobiecych łańcuszków na tzw. ,,zrywkę’’. Policjanci z Komisariatu Wrocław – Śródmieście działając w tych sprawach, wykonali szereg ustaleń operacyjnych, mających na celu wykrycie i zatrzymanie sprawcy. Funkcjonariusze potwierdzili, że mężczyzna kradzieży tych dokonywał poruszając się na rowerze. Na swoje ofiary wybierał kobiety w wieku senioralnym, z krótkimi włosami, bo pozwalało mu to łatwiej zrywać łańcuszki. Napadał głównie w miejscach mało uczęszczanych. Jednak ostatnim razem podjechał rowerem do 67-latki i jej 72-letniego męża, którzy szli w stronę przystanku tramwajowego. Następnie kobiecie zerwał z szyi dwa złote łańcuszki. Mąż pokrzywdzonej zaczął gonić sprawcę i po chwili do pościgu przyłączyli się też  przechodnie. Wspólnie z 72-latkiem dokonali obywatelskiego ujęcia napastnika. Na miejsce wezwano funkcjonariuszy Policji, którzy przybyli natychmiast i zatrzymali 21-latka. W trakcie wcześniejszej ucieczki sprawca kradzieży wyrzucił jeden z łańcuszków, a drugi wypadł mu podczas ujęcia.

Skradzione rzeczy w całości powróciły do właścicielki.

Dalsze czynności realizowane przez policjantów w tej sprawie pozwoliły na przedstawienie mężczyźnie 9 zarzutów tego typu kradzieży. Okazało się też, że zawsze ze swoim łupem wracał do domu. Następnie ważył go, a później sprzedawał przygodnie napotkanym osobom. 21-latek tłumaczył funkcjonariuszom, że kradł bo stanowiło to dla niego łatwy zarobek.

Mężczyzna na bazie zgromadzonych przez policjantów materiałów został skazany decyzją sądu na 2 lata pozbawienia wolności.

Źródło: KMP we Wrocławiu
asp. szt. Łukasz Dutkowiak

nadkom. Krzysztof Zaporowski
 

 

Galeria