Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci uderzyli w przestępczość narkotykową – przejęli 15 tys. porcji środków odurzających

Data dodania: 13 czerwca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Ząbkowice Śląskie

Mocne uderzenie w przestępczość narkotykową policjantów z Ząbkowic Śląskich i Świdnicy. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, którzy przewoził znaczne ilości narkotyków. Zabezpieczono amfetaminę, marihuanę i haszysz z których można by uzyskać blisko 15 tys. porcji rynkowych narkotyków. Decyzją sądu 27-latek został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

Policjanci z Ząbkowic Śląskich i Świdnicy przeprowadzili kolejną dużą realizację w przestępczość narkotykową. Funkcjonariusze mając podejrzenie, że autem mogą być przewożone duże ilości środków odurzających natychmiast podjęli działania. Około północy policjanci zatrzymali do kontroli samochód marki Mercedes. Po dokładnym sprawdzeniu auta potwierdziły się przypuszczenia funkcjonariuszy. Okazało się, że wewnątrz znajduje się amfetamina, marihuana oraz haszysz, z których można by uzyskać prawie 15 tys. porcji handlowych narkotyków. Jak ocenili policyjni specjaliści czarnorynkowa wartość zabezpieczonych środków to ok. 40 tys. złotych. Policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego.

Mężczyzna już usłyszał zarzuty dotyczące przestępczego procederu. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 2 miesięcy. 

Obecnie policjanci  wyjaśniają wszystkie okoliczności w tej sprawie, w tym gdzie miały trafić narkotyki. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

Źródło: KPP w Ząbkowicach Śl.
kom. Ilona Golec

nadkom. Krzysztof Zaporowski
 

 

Galeria