Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci uderzyli w nielegalny hazard – straty Skarbu Państwa szacuje się na kilkaset tysięcy złotych

Data dodania: 6 czerwca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Jawor

Wspólne działania jaworskich policjantów oraz funkcjonariuszy Dolnośląskiego Urzędu Celno - Skarbowego z Legnicy doprowadziły do zabezpieczenia na terenie Jawora 2 automatów do gier hazardowych. Straty Skarbu Państwa w związku z nielegalną działalnością są szacowane na kilkaset tysięcy złotych. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku weszły w życie zmiany w Ustawie o grach hazardowych i podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami. Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary finansowe, natomiast za organizowanie gier hazardowych, poza wysoką grzywną, grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

Policjanci z jaworskiej komendy wraz z funkcjonariuszami Delegatury Dolnośląskiego Urzędu Celno - Skarbowego z Legnicy ustalili, że w jednym z lokali na terenie Jawora organizowane są gry na automatach hazardowych bez wymaganego zezwolenia. Po wejściu do budynku ich podejrzenia potwierdziły się. Wewnątrz znajdowały się 2 włączone urządzenia, które zostały następnie zabezpieczone. Ich wartość została wstępnie oszacowana na kwotę 24 tysięcy złotych. Natomiast szacowana wartość uszczuplenia z tytułu nieopłaconego podatku w tym przypadku, to kwota aż 200 tysięcy złotych na szkodę Skarbu Państwa.

Na ujawnionych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest specjalna koncesja. Zabezpieczone maszyny zostały przekazane funkcjonariuszom służby celnej, którzy będą prowadzić dalsze postępowanie w tej sprawie.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku weszły w życie zmiany w ustawie o grach hazardowych. Obecnie podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami. Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości 100 tysięcy złotych od jednego automatu. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Jaworze
kom. Kordian Mazuryk
tel. 603 - 039 - 942