Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci udaremnili wprowadzenie na czarny rynek 600 porcji amfetaminy

Data dodania: 12 czerwca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Strzelin

Policjanci z Wydziału Kryminalnego strzelińskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który w miejscu zamieszkania posiadał 600 porcji amfetaminy oraz amunicję do broni. Łączna wartość rynkowa zabezpieczonego narkotyku to 24 tys. zł. Grozi mu teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego w ramach czynności służbowych zatrzymali 34 - letniego mężczyznę, który w swoim domu w szufladzie schował 600 porcji amfetaminy o łącznej wartości rynkowej 24 tys. zł oraz kilka sztuk amunicji do broni.

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty w tej sprawie. Twierdził, że narkotyki posiadał na jego własny użytek. Na znalezioną amunicję nie posiadał zezwolenia. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje teraz sąd.

Przypomnijmy, że za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Handel środkami odurzającymi również jest zagrożony karą pozbawienia wolności do lat 10. Natomiast za posiadanie amunicji bez zezwolenia grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Strzelinie
asp. szt. Ireneusz Szałajko
tel.  603 – 765 – 940