Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci uczyli pracowników socjalnych jak radzić sobie w sytuacjach zagrożenia ze strony agresywnych osób

Data dodania: 12 października 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Złotoryja

Policjanci przeprowadzili szkolenie dla pracowników socjalnych zatrudnionych w powiecie złotoryjskim. W trakcie kursu uczestnicy zapoznali się z podstawami prawnymi, psychologicznymi oraz umiejętnościami negocjacyjnymi. Podczas zajęć praktycznych, które prowadził mistrz świata w Karate Shotokan - podinsp. Henryk Tonderys, dowiedzieli się też jak zachować się w przypadku sytuacji kryzysowej.

Podczas zajęć przeprowadzonych dla pracowników ośrodków pomocy społecznej z terenu powiatu złotoryjskiego, uczestnicy zdobywali wiedzę dotyczącą m.in. nawiązywania pierwszego kontaktu z podopiecznym w sytuacji kryzysowej, czy z osobą konfliktową. Ćwiczyli też umiejętności oceny konkretnej sytuacji pod kątem rozpoznania czynników ryzyka.

Podczas zajęć praktycznych, które prowadził funkcjonariusz Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu - mistrz świata w Karate Shotokan podinsp. Henryk Tonderys, poznawali metody samoobrony oraz sposoby panowania nad własnymi emocjami w sytuacjach trudnych.

Tego typu szkolenia są prowadzone na Dolnym Śląsku już od 2015 roku a ich organizacja jest efektem identyfikacji zagrożeń, jakich doświadczają w swojej pracy pracownicy socjalni.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Złotoryi
sierż. Dominika Kwakszys
tel. 603-765-923

 

 

Galeria