Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci uczestniczyli w festynie charytatywnym dla 3 – letniego Filipa chorującego na hiperglicynemię nieketotyczną

Data dodania: 10 czerwca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Dolny Śląsk

Policjanci z Komisariatu Wodnego z Wrocławia uczestniczyli w festynie charytatywnym dla 3 – letniego Filipa chorującego na hiperglicynemię nieketotyczną. Chłopiec jest pierwszym dzieckiem na Dolnym Śląsku z tą chorobą. Na festynie zbierane były środki finansowe na rehabilitację ruchową i umysłową Filipa. Policjanci rozmawiali z dziećmi przybyłymi na imprezę o bezpieczeństwie na wodzie, pokazywali sprzęt służbowy, juniorzy mieli możliwość wejścia na pokład poduszkowca i zapoznanie się z jego działaniem. Policjantom towarzyszył też pies służbowy, który przyciągał zwłaszcza najmłodszych.

W dniu 8 czerwca br. w Szymanowie odbył się festyn charytatywny dla 3 – letniego Filipa chorującego na hiperglicynemię nieketotyczną. To pierwsze dziecko na Dolnym Śląsku z tą chorobą. Chłopiec jest niepełnosprawny ruchowo i umysłowo, nie chodzi i nie siedzi samodzielnie. Na co dzień jest rehabilitowany, aby w miarę możliwości mógł funkcjonować jak najlepiej. Wiążą się z tym niestety spore koszty finansowe. Rodzice wraz z przyjaciółmi i ludźmi dobrej woli postanowili zorganizować zbiórkę pieniędzy podczas festynu w gm. Wisznia Mała.

Policjanci z Komisariatu Wodnego z Wrocławia zaangażowali się w pomoc Filipowi i uczestniczyli w tej imprezie. Rozmawiali z dziećmi na temat bezpieczeństwa nad wodą, prezentowali sprzęt służbowy oraz swój poduszkowiec, na który juniorzy mogli wejść. Ponad to funkcjonariuszom towarzyszył pies służbowy Ozi, który cieszył się największą popularnością. Wszystkie dzieci chciały go pogłaskać i były ciekawe jaką pracę wykonuje razem ze swoim przewodnikiem.

Jedną z osób, która zaszczyciła swoją obecnością festyn charytatywny była znana aktorka Kinga Preis.

Małemu Filipowi życzymy wytrwałości w codziennej pracy jaką wkłada w rehabilitację i dużo zdrowia.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: Komisariat Wodny
KWP we Wrocławiu

 

Galeria