Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci szybko odnaleźli zaginionego, który chciał targnąć się na swoje życie

Data dodania: 2 maja 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Intensywne działania poszukiwawcze przeprowadzone przez wrocławskich policjantów doprowadziły do odnalezienia zaginionego mężczyzny. Z otrzymanej informacji wynikało, że po awanturze domowej wyszedł on z mieszkania z zamiarem popełnienia samobójstwa. Gdy został odnaleziony przez funkcjonariuszy, miał obrażenia na rękach. 39-latkowi udzielono natychmiast pomocy medycznej. Szybkie i skuteczne działania zapobiegły tragedii.

Dyżurny Komisariatu Policji Wrocław Fabryczna otrzymał zgłoszenie o zaginięciu mężczyzny, który po awanturze domowej wyszedł z mieszkania z zamiarem popełnienia samobójstwa. Z przekazanych informacji wynikało, że osoba posiada przy sobie nóż i może go użyć, by zrobić sobie krzywdę. Wiadomość ta została przekazana natychmiast do wszystkich patroli pełniących służbę w tym rejonie. Policjanci od razu rozpoczęli poszukiwania osoby zaginionej.

W trakcie prowadzonych działań po około 2 godzinach jeden z patroli na terenie ogródków działkowych zauważył mężczyznę odpowiadającego rysopisowi poszukiwanego. Funkcjonariusze postanowili to sprawdzić. Wtedy okazało się, że jest to 39-letni mieszkaniec Wrocławia, którego szukano.

Mężczyzna miał obrażenia na rękach, a w trakcie rozmowy z nim, policjanci wyczuli silną woń alkoholu. Wezwano pogotowie ratunkowe w celu udzielenia mężczyźnie niezbędnej pomocy medycznej.

Sprawdzenie jego stanu trzeźwości dało wynik 1,8 promila alkoholu w organizmie. Po udzieleniu pomocy przez ratowników, mężczyzna został umieszczony w ośrodku pomocy osobom nietrzeźwym.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak