Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci sprawdzali stan obiektów oraz kąpielisk na terenie powiatu strzelińskiego i dzierżoniowskiego

Data dodania: 11 lipca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Dzierżoniów Strzelin

W ramach działań "Bezpieczne Wakacje 2019" oraz "Bezpieczny Wypoczynek nad Wodą" policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej strzelińskiej komendy oraz dzierżoniowscy funkcjonariusze przeprowadzili w swoich powiatach kontrole oraz działania profilaktyczne na terenach kąpielisk, innych akwenów i miejsc wypoczynku mając na celu bezpieczeństwo osób wypoczywających.

Strzelińscy policjanci Zespołu Profilaktyki Społecznej oraz pracownik Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Strzelinie, realizując wieloletnią współpracę, przeprowadzili wspólne działania na terenach akwenów powiatu strzelińskiego. Miały one na celu kontrolę przestrzegania zasad zakazu kąpieli w miejscach do tego nieprzeznaczonych, sprawdzenie miejsc zorganizowanych form wypoczynku pod kątem przestrzegania warunków bezpieczeństwa, przepisów BHP, przeciwpożarowych oraz utrzymywanie należytego stanu sanitarno-epidemiologicznego.

Podczas działań skontrolowano akweny: stawy w Białym Kościele, akwen "Szamotka" – Gębczyce, kamieniołom Gęsiniec i Gościęcice, akwen "Czeczenia"-Kalinowa. Podczas działań kolportowano ulotki prewencyjne oraz przestrzegano osoby o bezpieczeństwie nad wodą.

W ośrodku wypoczynkowym w Białym Kościele przeprowadzono spotkanie z ratownikami wodnymi i omówiono zasady bezpieczeństwa, a w szczególności spożywania alkoholu przez osoby odpoczywające na obiekcie.

Policjanci z Bielawy, również realizując zadania określone w programach "Bezpieczny wypoczynek nad wodą" i „Bezpieczne wakacje”, podejmują działania na rzecz bezpieczeństwa użytkowników Jeziora Bielawskiego, basenu przyległego i innych akwenów. Spotykając się z administratorami zbiorników wodnych sprawdzono zabezpieczenie wyznaczonego kąpieliska w sprzęt ratowniczy, ilość i kwalifikację ratowników, system powiadamiania o zagrożeniach, odpowiednie oznaczenie miejsc przeznaczonych do kąpieli, obowiązujące zakazy poza wyznaczonymi miejscami, system monitoringu obejmujący Jezioro Bielawskie, szczególnie plażę z kąpieliskiem, weybording, plac zabaw, basen odkryty. Dokonano też sprawdzenia infrastruktury w zakresie bezpieczeństwa dzieci na terenie basenu.

Policjanci w trakcie patrolu zwracali uwagę na bezpieczeństwo, rozmawiali z osobami korzystającymi z kąpielisk, ale także z wędkarzami, aby zwracali uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Zdarzało się udzielić reprymendy chłopcom i ich ojcu, którzy pływali w miejscu do tego nieprzeznaczonym.

Czas wakacji to nie tylko wypoczynek nad wodą, więc policjanci uczestniczą w spotkaniach z mieszkańcami osiedli, uczestnikami półkolonii. Kontrolują place zabaw, boiska i skwery. Wszelkie działania nie zastąpią zdrowego rozsądku, o który apelujemy.

Sprawmy, by te wakacje były dla nas czasem odpoczynku i bezpiecznej zabawy.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Strzelinie
KPP w Dzierżoniowie

 

Galeria