Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci spotkali się z uczestnikami półkolonii w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą"

Data dodania: 12 lipca 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Legniccy policjanci spotkali się z uczestnikami półkolonii zorganizowanej w Schronisku Młodzieżowym oraz Młodzieżowym Centrum Kultury w Legnicy ramach akcji profilaktyczno – edukacyjnej pod hasłem „Kreci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie podczas wypoczynku nad wodą i bezpiecznych zachowaniach na drodze.

Podczas spotkania policjanci instruowali dzieci i młodzież jak zachowywać się nad wodą, zwracali uwagę, aby wybierać tylko strzeżone kąpieliska i stosować się do regulaminu oraz znaków ustawionych przy wodzie. Z uczestnikami spotkania funkcjonariusze dyskutowali także na temat prawidłowych zachowań i szeroko pojętego bezpieczeństwa w ruchu drogowym, głównie podczas jazdy rowerem, na rolkach czy deskorolce. Zwracali również uwagę na konieczność noszenia elementów odblaskowych przez pieszych poruszających się w obrębach dróg po zmierzchu.

Policjanci opowiadali też o tym, czym zajmują się w codziennej służbie i jakie posiadają wyposażenie, co spotkało się z dużym zainteresowaniem uczestników półkolonii. Na zakończenie wizyty dzieci otrzymały odblaski.

Źródło: KMP w Legnicy
sierż. szt. Jagoda Ekiert
tel. 504 – 798 – 649

nadkom. Krzysztof Zaporowski
 

 

Galeria

Powiązane wiadomości