Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci spotkali się z seniorami w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”

Data dodania: 18 maja 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Góra

Policjanci górowskiej komendy kontynuując cykl spotkań z seniorami, tym razem rozmawiali z osobami starszymi w Ośrodku Pomocy Społecznej w Górze na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa. Spotkanie odbyło się w ramach ogólnopolskiej akcji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Głównym celem tego przedsięwzięcia było ostrzeżenie seniorów przed różnego rodzaju zagrożeniami oraz sposobami przeciwdziałania tego typu sytuacjom.

W Ośrodku Pomocy Społecznej w Górze odbyło się spotkanie seniorów z górowskimi policjantami. Prelekcja odbyła się w ramach programu „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Głównym tematem tego przedsięwzięcia było zwrócenie uwagi osób starszych, które są szczególnie narażone na działania przestępców, na zagrożenia, z jakimi mogą się spotkać w życiu codziennym. Funkcjonariusze przekazywali informacje jak nie paść ich ofiarą. Omówili również aplikację „Moja komenda” umożliwiającą szybki kontakt z dzielnicowym, a także Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Ponadto funkcjonariusze górowskiej drogówki przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się pojazdami oraz przez pieszych, odpowiadając na wszelkie nurtujące seniorów pytania.

Policjanci przypominają! Oszustwa na szkodę osób starszych mają coraz to nowsze formy. Przestępcy podają się za członków rodzin, pracowników służb mundurowych lub osób z różnych firm i podmiotów, aby pod pozorem pomocy ostatecznie wyłudzić od seniorów pieniądze. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości poinformujmy zawsze Policję.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Górze
podkom. Agnieszka Połczyk
tel. 507-135-747 

 

 

Galeria