Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci spotkali się z mieszkańcami Wrocławia na Wyspie Słodowej

Data dodania: 7 sierpnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Wrocławscy policjanci w ramach akcji „Bezpieczne wakacje we Wrocławiu” przeprowadzili działania prewencyjne wśród mieszkańców stolicy Dolnego Śląska. W inicjatywę zaangażowało się wiele podmiotów i służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Podczas spotkania każdy z wrocławian mógł nauczyć się zasad poprawnego udzielania pierwszej pomocy, zobaczyć pokazy sprzętu ratunkowego, policyjnego i pożarniczego, a także spędzić ciekawie czas podczas gier i zabaw o tematyce szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Wakacje to okres odpoczynku i beztroski, jednak to również dobry czas, aby zadbać o bezpieczeństwo swoje i najbliższych. Policjanci wspólnie z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego oraz kilkunastoma innymi partnerami uczestniczyli w akcji „Bezpieczne wakacje we Wrocławiu”. Jest to kolejna z wielu inicjatyw realizowanych na co dzień przez funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom, młodzieży i osobom dorosłym podczas wakacyjnego wypoczynku.

Podczas spotkania na Wyspie Słodowej wrocławscy funkcjonariusze zachęcali mieszkańców stolicy Dolnego Śląska do rozmowy o szeroko pojętym bezpieczeństwie. Dla najmłodszych przygotowano różnego rodzaju gadżety policyjne m.in. odblaskowe breloki, które bardzo przydatne są zwłaszcza podczas spacerów po zmierzchu. Osoba, która posiada w widocznym miejscu np. na kurtce lub plecaku elementy odblaskowe, widoczna jest dla kierowców już z kilkuset metrów.

Poza tym każdy z chętnych mógł wsiąść do policyjnego radiowozu, włączyć sygnały świetlne i zapytać, co trzeba zrobić, aby zostać funkcjonariuszem. Mundurowi przypominali numery alarmowe, przestrzegali przed kontaktami z osobami obcymi, w tym poprzez internet, a także omawiali zasady bezpiecznego, wakacyjnego wypoczynku.

Dla seniorów funkcjonariusze przygotowali ulotki, w których zawarte były ostrzeżenia przed czyhającymi na ich oszczędności oszustami. Policjanci przestrzegali przed nadmierną ufnością wobec „głosu w słuchawce”, który przedstawia się jako wnuczek, pracownik poczty czy też funkcjonariusz CBŚP, a tak naprawdę jest złodziejem, chcącym położyć rękę na pieniądzach starszej osoby.

Podczas imprezy odbyło się ponadto znakowanie rowerów w ramach programu „Twój rower-twoja własność”. Każdy, kto pojawił się ze swoim jednośladem, mógł go oznaczyć. Uczestnicy wydarzenia mieli również możliwość zapoznania się z pracą ratowników wodnych, którzy zaprezentowali wykorzystywany w codziennej pracy sprzęt m.in. motorówki, quady i samochody terenowe.

Tego typu działania organizowane są cyklicznie przez policjantów z Wydziału Prewencji i Patrolowego, którzy prowadzą liczne akcje profilaktyczne. To inicjatywy niezwykle ważne zarówno dla osób najmłodszych, jak też tych trochę starszych, ponieważ pozwalają zwiększyć naszą świadomość dotyczącą zagrożeń czyhających w najróżniejszych życiowych sytuacjach.

sierż. szt. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP we Wrocławiu
st. sierż. Krzysztof Marcjan
tel. 693 – 403 – 817

 

Galeria