Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci spotkali się z harcerzami – rozmawiali o bezpieczeństwie

Data dodania: 1 sierpnia 2016 r.
Miejsce zdarzenia: Świdnica

W ramach realizacji programu prewencyjnego „Harcerska Akademia Policyjna”, funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy kilkukrotnie spotkał się z uczestnikami obozu harcerskiego w Niesulicach. W trakcie wspólnych rozmów poruszano m.in. tematy dotyczące bezpiecznego, letniego wypoczynku i zasady zachowania się w przypadku wystąpienia różnego rodzaju zagrożeń w miejscach publicznych. Dodatkową atrakcją dla zgromadzonych była prezentacja łodzi policyjnej.

„Harcerska Akademia Policyjna” to program prewencyjny realizowany przez Komendę Powiatową Policji w Świdnicy we współpracy ze świdnickim Hufcem ZHP. Spotkania realizowane w ramach tego programu miały miejsce w dniach 20-26 lipca br., w harcerskiej bazie obozowej w Niesulicach. Brali w nich udział uczestnicy obozu, a prowadził je nadkom. Robert Topolski – specjalista ds. prewencji kryminalnej Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. W trakcie wspólnych rozmów poruszano następujące tematy:

  • bezpieczne zachowania dzieci i młodzieży podczas wakacyjnego wypoczynku,
  • bezpieczeństwo osób podczas przebywania nad wodą (skoki do wody, prądy wodne, poruszanie się po wodzie żaglówkami, pontonami i in.),
  • dyscyplina i regulamin w harcerskiej Bazie Obozowej Hufca Świdnica w Niesulicach,
  • niebezpieczne rośliny, które rosną w lesie i na terenach zielonych (m.in. „barszcz sosnowskiego”),
  • środki odurzające i „dopalacze” w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii (przestępstwo posiadania, rozpowszechniania, produkcji i przemytu).

Omówiono również tematykę dotyczącą zachowania się w sytuacjach różnego rodzaju zagrożeń, mogących wystąpić w miejscach publicznych (szkoła, dworce, lotniska, itp.).

Niewątpliwą atrakcją „Harcerskiej Akademii Policyjnej”, zorganizowaną w ramach omawiania bezpieczeństwa nad wodą było pojawienie się łodzi policyjnej. Uczestnicy kursu i obozu żeglarskiego mogli porozmawiać z policjantami, którzy na co dzień pełnią służbę na takich jednostkach pływających, a nawet zasiąść za sterami policyjnej motorówki.

asp. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Świdnicy
asp. szt. Grzegorz Oleśkiewicz
tel. 607-317-642

 

 

Galeria