Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci rozpoczęli przygotowania młodzieży z Ochotniczych Hufców Pracy do XIX edycji konkursu wiedzy o Policji, pn. "Razem Bezpieczniej"

Data dodania: 14 października 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Polkowice

Polkowiccy policjanci przygotowują młodzież z Ochotniczych Hufców Pracy do XIX edycji konkursu wiedzy o Policji, pn. "Razem Bezpieczniej". Konkurs stanowi jedną z form współpracy pomiędzy Komendantem Wojewódzkim Policji we Wrocławiu, a Wojewódzkim Komendantem Ochotniczych Hufców Pracy we Wrocławiu. Młodzież I rocznika z Hufca Pracy w Polkowicach oraz Przemkowie, w listopadzie br. reprezentować będzie swoje jednostki na finale rejonowym w Jaworze.

Na terenie powiatu polkowickiego funkcjonują dwa hufce pracy, tj. w Polkowicach oraz w Przemkowie. Celem tych placówek jest działanie na rzecz młodzieży ze szkół zawodowych, którzy odbywają praktyczną naukę zawodu u różnych pracodawców.

Polkowiccy policjanci mając na uwadze zbliżający się finał konkursu pn. "Razem Bezpieczniej" na szczeblu rejonowym starają się jak najlepiej przygotować młodzież do udziału w tym przedsięwzięciu. W tym roku uczniowie poznają m.in. podstawową wiedzę o Policji, wybrane akty prawne, katalog zachowań osób będących świadkami bądź ofiarami przestępstwa, a także metody i środki zabezpieczenia miejsca przestępstwa czy postępowanie w przypadku różnego rodzaju zagrożeń.

Tego typu działania są jednym z wielu elementów współpracy z młodzieżą na rzecz szeroko pojętego bezpieczeństwa i mają niewątpliwie wpływ na kształtowanie właściwych postaw nastolatków. 

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Polkowicach
asp. szt. Daria Solińska
tel. 600-229-096

 

Galeria

Powiązane wiadomości