Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci rozmawiali z uczniami o zagrożeniach w sieci internetowej

Data dodania: 2 czerwca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wzięli udział w konferencji poświęconej zagrożeniom w sieci zorganizowanej przez jedną ze szkół w Jeleniej Górze. W spotkaniu oprócz policjantów udział wzięła m in. prokurator, uczniowie oraz nauczyciele.

Realizując działania profilaktyczne w szkołach policjanci z Wydziału ds. Nieletnich Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wzięli udział w konferencji poświęconej zagrożeniom w sieci zorganizowanej przez Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych. W spotkaniu uczestniczyła też m.in. prokurator Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze, uczniowie oraz nauczyciele. Tematem konferencji było omówienie zagrożeń związanych z korzystaniem z Internetu, uświadomienie uczestnikom, że nikt w sieci nie jest anonimowy , ale również omówienie odpowiedzialności nieletnich za czyny karalne w obszarze cyberprzestępczości.

Uczniowie mogli w ciekawy sposób dowiedzieć się, jakie niebezpieczeństwa mogą ich spotkać w trakcie ich przygody z internetem. Jednocześnie młodzież mogła poznać konsekwencje prawne wynikające z popełniania przestępstw przy użyciu tego rodzaju środków łączności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 – 580 – 490