Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci rozmawiali z uczniami o bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku

Data dodania: 28 stycznia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Bolesławiec

Bolesławieccy policjanci w związku z feriami spotkali się z uczniami, aby przypomnieć o najważniejszych zasadach podczas zimowego wypoczynku. Odwiedzili przedszkole, szkoły podstawowe oraz zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych.

W ostatnich dniach zajęć szkolnych przed nadchodzącymi feriami dzielnicowi i funkcjonariusze drogówki z bolesławieckiej Policji odwiedzili uczniów w ramach działań prewencyjnych pn. „Bezpieczne Ferie”. Spotkania poświęcone były przypomnieniu najważniejszych zasad bezpieczeństwa, jakie należy stosować podczas zimowego wypoczynku. Mundurowi wskazali na różne zagrożenia w zależności od miejsca, gdzie dzieci będą spędzać ferie.

Policjanci wskazali bezpieczne miejsca na zimowe zabawy. Zwrócili szczególną uwagę, żeby korzystać tylko z profesjonalnych lodowisk i nie wchodzić na zamarznięte zbiorniki wodne.  Przypomnieli, że kiedy jest ślisko, droga hamowania jest znacznie wydłużona, a widoczność często ograniczona przez opady, więc należy uważać poruszając się na drogach jako piesi. Ferie zimowe to okres, w którym uczniowie mają dużo wolnego czasu, poznają nowe osoby, spędzają czas przed komputerem oraz na świeżym powietrzu korzystając z uroków zimy. Najważniejsze jest nasze bezpieczeństwo, stąd spotkania funkcjonariuszy z dziećmi i młodzieżą.

Uczniowie chętnie opowiadali policjantom, jak bardzo czekają na śnieg i jakie mają plany na nadchodzące dwa tygodnie. Mundurowi byli w m.in. Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Iwinach, bolesławieckiej Szkole Podstawowej nr 2 i nr 5 oraz Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Bolesławcu
asp. szt. A. Kublik - Rościszewska
tel. 600 – 266 – 990

 

 

Galeria