Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci rozmawiali z seniorami o bezpieczeństwie

Data dodania: 4 lipca 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Jeleniogórscy policjanci w ramach realizacji działań prewencyjnych w miniony weekend spotkali się z osobami starszymi w Czernicy. Działania te oparte są głównie o realizację programu prewencyjnego „Bezpieczny senior”, a ich inicjatorem był sołtys oraz Rada Sołecka.

W spotkaniu z seniorami udział wzięła podinsp. Małgorzata Gorzelak z Zespołu Komunikacji Społecznej KMP w Jeleniej Górze oraz st. sierż. Beata Sosulska –Baran z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji. Działania te realizowane były w oparciu głównie o programy prewencyjne „Bezpieczny Senior” oraz „ Bezpieczne Osiedle”.

Podczas spotkania poruszono wiele tematów dotyczących bezpieczeństwa osób starszych, tj, kradzieże kieszonkowe, kradzieże z włamaniem do mieszkań oraz oszustw metodą na „wnuczka”, „córkę”, „pracownika socjalnego”, „policjanta”, itp. a także przestępstw związanych z Internetem i telefonią komórkową.

Seniorzy biorący udział w spotkaniu podzielili się swoim doświadczeniami. Na koniec policjanci rozdali ulotki promujące bezpieczne zachowania oraz przypominali o noszeniu odblasków, które zgodnie z obowiązującymi przepisami piesi muszą nosić w porze wieczorowo-nocnej poza terenem zabudowanym.

Policjanci przedstawili również seniorom założenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i poinstruowali, w jaki sposób mogą z niej korzystać i wspólnie zadbać o bezpieczeństwo, a także przybliżyli zasady działania aplikacji „Moja Komenda”, dzięki której można odnaleźć dzielnicowego, który opiekuje się rejonem zamieszkania.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604-580-490

 

 

Galeria