Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci rozmawiali z przedszkolakami o bezpieczeństwie

Data dodania: 15 października 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Jeleniogórscy policjanci wspólnie ze strażnikiem miejskim w ramach realizacji ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok” odwiedzili maluchy z Przedszkola „Kraina Smyka” w Jeleniej Górze. Głównym tematem rozmów z najmłodszymi mieszkańcami miasta było szeroko rozumiane bezpieczeństwo.

Przedszkole „Kraina Smyka” w Jeleniej Górze to miejsce gdzie odbyło się spotkanie z maluchami, a udział w nim wzięli m.in. st. sierż. Beata Sosulska-Baran i asp. Michał Jacewicz z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze oraz Grzegorz Rybarczyk ze Straży Miejskiej.

Podczas rozmów z dziećmi funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na bezpieczne zachowania na drodze. Omówili również to jak należy zachowywać się w sytuacjach trudnych, także w kontakcie z osobami obcymi oraz w stosunku do bezpańskich lub wałęsających się zwierząt. Policjanci poinformowali też maluchy o roli oznaczeń drogowych i sygnalizacji świetlnej, by przygotowywać ich do samodzielnego przemieszczania się po drogach w przyszłości.

Funkcjonariusze zaprezentowali również zasady udzielania pierwszej pomocy w przypadku omdlenia osoby dorosłej oraz dziecka.

Dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszyło się umundurowanie policjanta, w szczególności to używane podczas zabezpieczeń imprez masowych. Z uwagi na liczne pytania dzieci mundurowi opowiadali też przedszkolakom o roli i zadaniach policjantów w codziennej służbie. Na koniec wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604-580-490

 

Galeria

Powiązane wiadomości