Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie w trakcie wakacji

Data dodania: 18 czerwca 2016 r.
Miejsce zdarzenia: Złotoryja

Policjanci ze Złotoryi spotkali się z uczniami oraz przedszkolakami, którym przybliżyli podstawowe zasady bezpieczeństwa. Działania funkcjonariuszy związane były z cyklicznie organizowanymi w okresach letnich akcjami prewencyjnymi pod nazwą „Bezpieczne wakacje”.

Policjanci Rewiru II Dzielnicowych komendy powiatowej w Złotoryi rozmawiali z dziećmi i młodzieżą, poruszając tematy związane z ich bezpieczeństwem, szczególnie podczas spędzania wolnego czasu w okresie letnim. Spotkania odbyły się terenie Szkół Podstawowych w Sokołowcu, Nowym Kościele oraz w Wojcieszowie. Słuchacze dowiedzieli się między innymi jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą, czego unikać podczas podróży na wakacje autokarem lub pociągiem oraz na co zwracać uwagę poruszając się po drogach pieszo, bądź na rowerze.

W ramach spotkania dzieci i młodzież odpowiadały także na pytania dotyczące bezpieczeństwa i zagrożeń. Ponad 200 uczniów wzięło udział w cyklicznie organizowanych przez złotoryjskich funkcjonariuszy w sezonie letnim spotkaniach pod nazwą „Bezpieczne wakacje”.

Źródło: KPP w Złotoryi
mł. asp. Iwona Król-Szymajda


nadkom. Krzysztof Zaporowski

 

Galeria