Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci rozmawiali z młodzieżą o zagrożeniach…

Data dodania: 28 marca 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Legniccy funkcjonariusze uczestniczyli w spotkaniu z uczniami, na którym rozmawiano między innymi o bezpiecznym korzystaniu z dróg, szczególnie w rejonie przejazdów kolejowych, a także omawiano niebezpieczeństwa, jakie można spotkać w sieci internetowej.

Funkcjonariusze Wydziału do Spraw Nieletnich Komendy Miejskiej Policji w Legnicy wspólnie z funkcjonariuszami z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Legnicy, uczestniczyli w spotkaniu z młodzieżą z Zespołu Szkół w Legnickim Polu.

Podczas spotkania przekazano uczniom podstawowe informacje dotyczące odpowiedzialności karnej nieletnich, m.in. skutki posiadania środków psychoaktywnych. Policjanci omówili zjawisko przemocy rówieśniczej, a także różnego rodzaju przejawy demoralizacji, w tym problem agresji wśród młodzieży oraz wulgarnego i agresywnego zachowania na terenie szkół. Rozmawiano także o niebezpieczeństwie wynikającym z niewłaściwego korzystania z sieci internetowej.

Spotkanie z uczniami miało również na celu podniesienie świadomości wśród dzieci na temat zagrożeń wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności w rejonie przejazdów kolejowych. Funkcjonariusze przypominali także o konieczności noszenia odblasków na elementach odzieży.

Uczniowie z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w spotkaniu i chętnie odpowiadali na zadawane im pytania.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Iwona Król-Szymajda
tel. 504-798-649

 

 

Galeria