Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci rozmawiali z gimnazjalistami o zagrożeniach związanych z narkotykami

Data dodania: 25 marca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Oleśnica

O prawnych aspektach stosowania środków psychoaktywnych rozmawiali z gimnazjalistami oleśniccy policjanci. Gościem specjalnym był przewodnik wraz z psem służbowym specjalizującym się w wyszukiwaniu narkotyków. Prelegenci wskazywali młodym ludziom jakie zagrożenia niosą za sobą substancje psychoaktywne.

Policjanci spotkali się z uczniami Gimnazjum nr 1 w Oleśnicy oraz Gimnazjum Gminnego, aby porozmawiać o zagrożeniach związanych z narkotykami. W zajęciach uczestniczył także funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Obornikach Śląskich, który jest przewodnikiem psa służbowego szkolonego do wyszukiwania narkotyków.

Policjanci przedstawili gimnazjalistom aspekty prawne związane z problematyką uzależnień. Przypomniano słuchaczom m.in. kto to jest „nieletni”, co to jest „demoralizacja” i „czyn karalny”. Funkcjonariusze omówili środki wychowawcze i poprawcze, jakie może zastosować sąd wobec nieletniego, w przypadku zachowania niezgodnego z prawem. Podkreślili również, że zażywanie substancji psychoaktywnych w żaden sposób nie rozwiązuje problemów, a wręcz przeciwnie - pogłębia je.

Przewodnik psa służbowego omówił jak wygląda praca z psem wspominając również o procesie szkolenia czworonoga. Funkcjonariusz wyjaśnił w jakich sytuacjach wykorzystuje się jego umiejętności w walce z przestępczością narkotykową.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Oleśnicy
sierż. szt. Aleksandra Pieprzycka
tel. 601-589-781

 

 

Galeria