Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpiecznych wakacjach

Data dodania: 27 czerwca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wołów

Bezpieczeństwo dzieci podczas wakacji było głównym tematem spotkań policjantów wołowskiej komendy z przedszkolakami, które zorganizowano w ramach kampanii MSWiA pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, wojewódzkiego programu „Świadomy Junior” oraz ogólnopolskiej akcji „Bezpieczne Wakacje”. Dzieci chętnie uczestniczyły w rozmowach na temat unikania zagrożeń podczas letniego wypoczynku. Do tej pory policjanci z powiatu wołowskiego spotkali się już z blisko 2 tys. przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych.

Wołowscy policjanci zajmujący się na co dzień profilaktyką, przed wakacjami odwiedzają lokalne szkoły i przedszkola, aby przypomnieć dzieciom o zasadach bezpiecznego wypoczynku. Tak też było w ubiegłym tygodniu, podczas spotkania funkcjonariuszy z maluchami z przedszkola „Słoneczko” w Wołowie.

Podczas prelekcji poruszone zostały tematy związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem podczas spędzania wakacji, czyli wypoczynku nad wodą, bezpieczeństwa w podróży, a także w miejscu zamieszkania. Działania te są cykliczne, a w tym roku odbywają się w ramach ogólnopolskiej kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo”, wojewódzkiego programu „Świadomy Junior”, a także akcji „Bezpieczne Wakacje”.

Dzieci chętnie uczestniczyły w rozmowie na temat unikania zagrożeń podczas odpoczynku wakacyjnego. Podczas spotkania dużym zainteresowaniem przedszkolaków cieszyły się przygotowane przez policjantów zabawy mające na celu przypomnienie numerów alarmowych i sposobu przekazywania informacji dyspozytorowi.

Do tej pory wołowscy policjanci przeprowadzili spotkania, w których uczestniczyło blisko 2 tys. przedszkolaków i uczniów ze szkół podstawowych.

Źródło: KPP w Wołowie
st. sierż. Marzena Pawlik
tel. 606-364-011

nadkom. Krzysztof Zaporowski

 

 

Galeria