Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie

Data dodania: 20 marca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Dzierżoniów

Policjanci w ramach programu prewencyjnego pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo” odwiedzili dzieci ze Szkoły Podstawowej NR 5 w Dzierżoniowie. Funkcjonariusze w trakcie spotkania przypominali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze, a także informowali uczniów jakie sytuacje mogą być dla nich niebezpieczne. Rozmawiano też o zachowaniu w stosunku do osób nieznajomych.

Policjantka z dzierżoniowskiej komendy st. sierż. Barbara Gaweł spotkała się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej NR 5. W trakcie zajęć funkcjonariuszka rozmawiała z uczniami podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze. Policjantka tłumaczyła młodym ludziom m. in., dlaczego stosowanie elementów odblaskowych i zapinanie pasów bezpieczeństwa w pojazdach jest takie ważne. Funkcjonariuszka przypomniała także numery alarmowe do różnych służb. Mówiła jak powinny zachować się dzieci w kontaktach z osobami obcymi.

Policjanci mają nadzieję, że tego typu zajęcia podniosą świadomość uczniów na temat bezpieczeństwa oraz pozwolą uniknąć w przyszłości sytuacji zagrażających ich zdrowiu i życiu.

Źródło: KPP w Dzierżoniowie
podkom. Marcin Ząbek
tel. 606-230-794

nadkom. Krzysztof Zaporowski

 

Galeria