Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie

Data dodania: 14 marca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Złotoryja

Złotoryjscy policjanci dbając o kształtowanie bezpiecznych zachowań wśród dzieci i młodzieży regularnie prowadzą spotkania z najmłodszymi mieszkańcami powiatu. Podczas spotkania z dziećmi funkcjonariusze omówili zagrożenia dnia codziennego, zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, przestrzegli przed ryzykownymi zabawami na zamarzniętych zbiornikach wodnych oraz przypomnieli o konieczności noszenia elementów odblaskowych.

Edukacja z zakresu prewencji kryminalnej od najmłodszych lat ma ogromny wpływ na kształtowanie się prawidłowych nawyków związanych z dbaniem o bezpieczeństwo własne jak i innych osób. Dlatego też funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi regularnie prowadzą spotkania dotyczące szeroko pojętego bezpieczeństwa. W Złotoryjskim Ośrodku Kultury i Rekreacji odbyło się spotkanie z najmłodszymi mieszkańcami miasta. Funkcjonariusze przypomnieli, jak bezpiecznie zachowywać się w domu, podczas zabaw na podwórku i w szkole. Zwrócili uwagę dzieci na korzystanie z zamarzniętych zbiorników wodnych. Miejsca te są bardzo niebezpieczne i absolutnie nie można ich traktować jako lodowiska. Po długim okresie bardzo niskich temperatur powietrza przyszło gwałtowne ocieplenie, które spowodowało topnienie warstw
lodu na rzekach, stawach i jeziorach, stąd też wchodzenie na lód może być teraz bardzo ryzykowne.

Funkcjonariusze omówili także zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Podkreślali jak prawidłowo należy przechodzić przez jezdnię, wskazując miejsca, w których przechodzenie jest zabronione. Przypomnieli o tym, jak niebezpieczne mogą być zabawy w pobliżu drogi. W związku ze zbliżającym się sezonem wiosennym, podpowiedzieli miłośnikom podróży na rowerze najważniejsze przepisy, do których rowerzyści powinni się stosować. Uczniowie dowiedzieli się o tym, w jakie elementy powinien być wyposażony rower oraz dlaczego w czasie jazdy rowerem powinni używać kasku.

Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w rozmowach, zadawały mnóstwo nurtujących pytań wykazując się jednocześnie znakomitą znajomością przepisów ruchu drogowego, numerów alarmowych 112, 997, 998, 999 i sytuacji, które wymagają ich użycia. Niezwykle istotną częścią spotkania były rozmowy na temat noszenia odblasków. Policjanci przypomnieli, że nawet niewielki element odblaskowy sprawia, że jesteśmy na drodze bardziej widoczni, a co za tym idzie bardziej bezpieczni. Na koniec spotkania każdy z uczestników otrzymał opaski odblaskowe.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Złotoryi
sierż. Dominika Kwakszys
tel. 603 – 765 – 923

 

Galeria

Powiązane wiadomości