Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci rozmawiają o bezpieczeństwie z uczniami

Data dodania: 23 listopada 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Jeleniogórscy policjanci w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny” oraz w oparciu o założenia programów „Bezpieczna i przyjazna szkoła” a także „Cyberprzemoc” spotkali się z dziećmi i młodzieżą w jednej ze szkół podstawowych. Funkcjonariusze poruszali tematy związane z zagrożeniami i sposobami ich unikania. Wszystko po to, aby uczulić młodych ludzi na sytuacje, które mogą być dla nich niebezpieczne.

Zajęcia z uczniami klas siódmych Szkoły Podstawowej w Jeżowie Sudeckim oraz drugich gimnazjalnych przeprowadziła policjantka z Wydziału do Spraw Nieletnich Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Podczas spotkania funkcjonariuszka zaprezentowała spot dotyczący dopalaczy „Taki z ciebie MOCARZ”, film ostrowskiej grupy PaT - „Dopalacze niszczą życie” oraz film pt. „Cyberprzemoc”.

W oparciu o te materiały prewencyjne policjantka omówiła zagadnienia dotyczące m.in.: przyczyn i skutków zdrowotnych oraz fizycznych i psychicznych zażywania dopalaczy, zagrożeń i pomocy dla osób uzależnionych, odpowiedzialności prawnej osób nieletnich, a także cyberprzemocy i przejawów demoralizacji.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604-580-490

 

 

Galeria