Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci rozdają kamizelki odblaskowe

Data dodania: 17 października 2016 r.
Miejsce zdarzenia: Polkowice

Dzielnicowi z Grębocic, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym oraz dbając o poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przekazują kamizelki odblaskowe wszystkim użytkownikom dróg - zwłaszcza pieszym. Prowadzone działania prewencyjne mają charakter długofalowy. Funkcjonariusze przypominają o obowiązujących przepisach apelując jednocześnie, że szczególnie teraz w okresie jesienno - zimowym, kiedy widoczność w okolicach szlaków komunikacyjnych jest mocno ograniczona należy posiadać elementy odblaskowe.

Malownicze krajobrazy gminy Grębocice, powodują, iż drogi gminy cieszą się bardzo dużą popularnością wśród pieszych i rowerzystów. Jak duży wpływ na poprawę widoczności w okresie jesienno-zimowym mają elementy odblaskowe, potwierdzają to statystyki wypadków z udziałem tych uczestników ruchu drogowego.

Kamizelki odblaskowe, które rozdawali policjanci zakupione zostały przez Urząd Gminy w Grębocicach, co świadczy o wysokim poziomie odpowiedzialności za sprawy bezpieczeństwa mieszkańców gminy przez lokalny samorząd, a w szczególności Wójta Gminy w Grębocicach Pana Romana Jabłońskiego. Działania prowadzone na rzecz bezpieczeństwa na drodze mają charakter długofalowy.

Przypominamy, że od 31 sierpnia 2014 r. każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego grozi mandat w kwocie do 100 złotych.

Odblaski w realny sposób przekładają się na bezpieczeństwo idących poboczem. Poprawa widoczności tej grupy uczestników ruchu drogowego pozwala na bezpieczne wykonywanie manewrów przez kierujących pojazdami. Kamizelki można otrzymać w Rewirze Dzielnicowych w Grębocicach.

PIESI - PAMIĘTAJCIE O ODBLASKACH !

st. asp. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Polkowicach
asp. szt. Daria Solińska
tel. 600-229-096