Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci przypominają o bezpieczeństwie podczas wakacji

Data dodania: 1 lipca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wołów

Trwają już wakacje. Policjanci rozmawiają z mieszkańcami powiatu wołowskiego o bezpieczeństwie podczas wypoczynku. Bezpieczeństwo dzieci podczas wakacji było właśnie głównym tematem spotkania funkcjonariuszy z dziećmi przedszkola „Słoneczko” w Wołowie, a także spotkania z mieszkańcami wsi Stryjno podczas festynu rodzinnego.

Wołowscy policjanci w okresie wakacyjnym prowadzą działania profilaktyczne na rzecz poprawy bezpieczeństwa osób podczas letniego wypoczynku, a szczególnie dzieci i młodzieży. Funkcjonariusze zajmujący się na co dzień profilaktyką oraz dzielnicowi kontynuują działania rozpoczęte jeszcze przed wakacjami. W okresie letnim odwiedzają szkoły i przedszkola, aby przypomnieć dzieciom o podstawowych zasadach bezpiecznego wypoczynku.

Tym razem wołowscy funkcjonariusze spotkali się z przedszkolakami „Słoneczka”, które wakacje dopiero mają przed sobą. Natomiast dzielnicowi spotkali się z mieszkańcami wsi Stryjno podczas zorganizowanego tam pikniku rodzinnego.

Podczas spotkań poruszano tematy szeroko pojętego bezpieczeństwa podczas spędzania wakacji, czyli  wypoczynku nad wodą, bezpieczeństwa podczas podróży, a także podczas pobytu w miejscu zamieszkania. Dzieci chętnie uczestniczyły w rozmowie, a dużym zainteresowaniem przedszkolaków cieszyły się przygotowane przez policjantów zabawy mające na celu przypomnienie numerów alarmowych i sposobu przekazywania informacji operatorowi telefonu alarmowego.

Działania te są cykliczne, a w tym roku odbywają się w ramach ogólnopolskiej kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji: „Kręci mnie bezpieczeństwo”, wojewódzkiego programu „Świadomy Junior”, a także lokalnej akcji „Bezpieczne Wakacje”. 

Przypominamy, że wołowscy policjanci w ramach codziennych służb prowadzą również działania kontrolne. Działania te prowadzą do ograniczenia negatywnych zjawisk wynikających z braku właściwej opieki ze strony rodziców, opiekunów, organizatorów wakacyjnego wypoczynku, mogących być przyczyną utonięć, wypadków drogowych oraz przestępstw i wykroczeń popełnianych na szkodę małoletnich i przez nieletnich.

Źródło: KPP w Wołowie

st. sierż. Marzena Pawlik
nadkom. Krzysztof Zaporowski

 

Galeria