Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci przerwali proceder nielegalnego udostępniania sygnału telewizyjnego

Data dodania: 12 października 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Oleśnica

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wraz z policjantami z Oleśnicy podczas wspólnej akcji przerwali proceder nielegalnej dystrybucji sygnału telewizyjnego. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który przez Internet udostępniał programy płatnych platform cyfrowych. Podejrzany usłyszał już zarzut nielegalnego udostępniania sygnału telewizyjnego. Za tego typu czyn grozi kara do 1 roku pozbawienia wolności.

Kilka dni temu policjanci z komendy wojewódzkiej we Wrocławiu wspólnie z funkcjonariuszami komendy powiatowej w Oleśnicy podjęli działania, aby sprawdzić podejrzenia co do występowania nielegalnego procederu rozdzielania sygnału telewizyjnego do innych odbiorców. Na jednej z posesji w Oleśnicy policjanci zastali 44-latka, który przyznał się funkcjonariuszom, że bezprawnie rozpowszechnia sygnał telewizyjny przez Internet.

Policjanci zatrzymali mężczyznę i w jednym z pomieszczeń zabezpieczyli sprzęt elektroniczny wykorzystywany do popełnienia tego przestępstwa, w tym m.in.: komputer stacjonarny, dekodery, czytnik kart, dyski zewnętrzne.

44-latek swoim działaniem naruszył przepisy ustawy o ochronie niektórych usług świadczonych drogą elektroniczną opartych lub polegających na dostępie warunkowym i w oleśnickiej komendzie usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa. Sprawa ma charakter rozwojowy. Mężczyźnie na chwilę obecną grozi kara do 1 roku pozbawienia wolności.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Oleśnicy
sierż. szt. Aleksandra Pieprzycka
tel. 601-589-781

 

Powiązane wiadomości