Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci przeprowadzili spotkanie prewencyjne i kontrolę obozu harcerskiego

Data dodania: 18 sierpnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Jeleniogórscy policjanci kolejny raz spotkali się z harcerzami wypoczywającymi na obozie w Szklarskiej Porębie. Funkcjonariusze nie tylko skontrolowali obiekt pod kątem bezpieczeństwa przebywających w nim dzieci, ale ponadto przeprowadzili rozmowę na temat zagrożeń, jakie czyhają na najmłodszych podczas wakacji. Warto zaznaczyć, że mundurowi utrzymują bieżący kontakt z komendantami obozów harcerskich, aby zapewnić uczestnikom spokojny i bezpieczny wypoczynek.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze udali się z wizytą do harcerzy, którzy spędzają wakacje na obozie w Szklarskiej Porębie.
 
W trakcie wizyty policjanci skontrolowali obiekt pod kątem bezpieczeństwa przebywającej w nim młodzieży oraz przeprowadzili rozmowę z osobami odpowiedzialnymi za organizację wypoczynku. Mundurowi poruszyli kwestię bieżącego monitorowania prognoz pogody, jako jednego z obowiązków organizatora, a także omówili temat zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom w trakcie ich pobytu na obozie.
 
Ponadto policjanci rozmawiali z opiekunami i harcerzami o możliwych zagrożeniach podczas spędzania czasu nad wodą, w lesie oraz w trakcie poruszania się po drogach. Dodatkowo zachęcali do jeżdżenia na rowerach czy deskorolkach w kasku oraz zaopatrzenia się w elementy odblaskowe, co z całą pewnością przekładać się będzie na większe bezpieczeństwo w czasie jazdy.
 
sierż. szt. Przemysław Ratajczyk
 
Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 – 580 – 490

Mł.asp. Rafał Gula i sierż.szt. Beata Sosulska-Baran prowadzą pelekcję na tema bezpieczeństwa i ewentualnych zagrożeń podczas letniego wypoczynku

Powiązane wiadomości