Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci przejęli znaczną ilość narkotyków i zlikwidowali plantację konopi

Data dodania: 13 września 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Dzierżoniów

Dzięki ustaleniom funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Bielawie i wspólnej realizacji z dzierżoniowskimi policjantami, przejętych zostało ponad 20 000 porcji handlowych marihuany. Zlikwidowano ponadto plantację, na której rosło blisko 195 krzewów konopi. Wobec dwóch osób zatrzymanych do sprawy sąd zastosował tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

Policjanci z Komisariatu Policji w Bielawie walcząc z przestępczością narkotykową ustalili dane osób i adresy, gdzie mogą znajdować się znaczne ilości substancji odurzających. Z uwagi na skalę podjętych działań, w realizację zaangażowani zostali także funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie. Już pierwsze przeszukania konkretnych lokali potwierdziły wiarygodność informacji uzyskanych wcześniej przez mundurowych. Na terenie Bielawy zabezpieczono marihuanę w ilości, która pozwoliłaby na uzyskanie 441 porcji handlowych. To był jednak dopiero początek.

Dalsze czynności podjęte w powiecie sieradzkim przyczyniły się do zlikwidowania plantacji, na której rosło blisko 195 krzewów konopi. Biorąc pod uwagę etapy wzrostu poszczególnych roślin, z ich ilości można by uzyskać aż 17160 porcji handlowych narkotyku. W miejscu uprawy ujawniono również susz marihuany, czyli gotowy środek odurzający w ilości pozwalającej uzyskać 3046 porcji handlowych.

W związku z prowadzonym postępowaniem zatrzymanych zostało 3 mężczyzn. Wobec dwóch z nich sąd zastosował tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów za posiadanie i uprawę narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienie wolności, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, sprawca może spędzić w więzieniu nawet 10 lat.


sierż. szt. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Dzierżoniowie
kom. Marcin Ząbek
tel. kom. 606 – 230 – 794