Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci przejęli nielegalny tytoń i papierosy

Data dodania: 6 lipca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Policjanci z Wrocławia, realizując czynności operacyjne zatrzymali do kontroli drogowej dwie osoby przewożące nielegalne wyroby tytoniowe. 55-latek oraz jego 48-letnia pasażerka ukrywali w bagażniku pojazdu blisko 1000 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Ponadto w ich mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli kolejny kilogram nielegalnej krajanki tytoniowej. Straty Skarbu Państwa wyniosły w tej sprawie ponad 21 tys. złotych. Zatrzymanej parze grozi teraz kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Wrocławscy funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą zajmowali się sprawą dotyczącą nielegalnych wyrobów tytoniowych. Policjanci podczas realizacji szeroko zakrojonych czynności operacyjnych zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu osobowego. Funkcjonariusze mieli podejrzenie, że może on przewozić w pojeździe nielegalne wyroby tytoniowe.

W aucie policjanci znaleźli kartony i torby po brzegi wypełnione paczkami papierosów, sześciu różnych marek. Wszystko to ukryte było w bagażniku samochodu. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 940 paczek papierosów, bez polskich znaków akcyzy. Podczas przeprowadzania dalszych czynności w mieszkaniu zatrzymanych, znaleziono jeszcze kilogram nielegalnej krajanki tytoniowej.

Łączne straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego wyniosły w tej sprawie ponad 21 tysięcy złotych.

55-latek i jego 48-letnia wspólniczka po zatrzymaniu trafili do policyjnego aresztu. O ich dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP we Wrocławiu
st. sierż. Dariusz Rajski
tel. 693 – 403 – 817

 

Galeria