Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci przejęli nielegalne papierosy i tytoń podczas kontroli targowiska

Data dodania: 7 sierpnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wołów

Ponad 10 tysięcy sztuk papierosów i 5 kilogramów tytoniu zabezpieczyli policjanci podczas kontroli przeprowadzonej na jednym z targowisk w powiecie wołowskim. W tej sprawie zatrzymany został mężczyzna, który usłyszy zarzuty z kodeksu karno-skarbowego. Za popełnione czyny grozi mu wysoka grzywna lub kara pozbawienia wolności do lat 3.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Wołowie oraz Komisariatu w Brzegu Dolnym zatrzymali 49-letniego mężczyznę, który na dolnobrzeskim targowisku sprzedawał tytoń i papierosy bez polskich znaków akcyzy. Podczas kontroli ujawniono przy nim i zabezpieczono ponad 10 tysięcy sztuk papierosów różnych marek i 5 kilogramów ciętego tytoniu bez polskich znaków akcyzowych. Wartość rynkowa zabezpieczonego tytoniu i papierosów to kilkanaście tysięcy złotych.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. W świetle przepisów kodeksu karno-skarbowego za tego rodzaju czyn grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara finansowa.

Źródło: KPP w Wołowie
st. sierż. Marzena Pawlik
tel. 606–364–011

nadkom. Krzysztof Zaporowski